Hacıveyiszade Mustafa Efendi Düzenlenen Panelle Anıldı


Hacıveyiszade Mustafa Efendi’nin öğrencileri tarafından gerçekleştirilen panelde, Hocaefendi’nin yaşam öyküsü ve ilmi birikimi anlatıldı.

 

 

Konya Ticaret Odası Konferans Salonu’nda tertip edilen panele AK Parti Konya Milletvekilleri Hüsnü Tuna, Mustafa Kabakçı, AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konya İl Müftüsü Şükrü Özbuğday, Meram Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Uysal ile çok sayıda izleyici katıldı. Salonun tamamının dolduğu program Mevlüt Gönen Hoca’nın Kur’an-ı Kerim okumasıyla başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinden sonra kürsüye gelen MEBKAM Başkan Hasan Yaşar konuşmasında şunlara yer verdi; “Böyle bir programın organizesinde bulunduğum için Allah’a ne kadar hamd etsem azdır, MEBKAM olarak bu tür etkinliklerin içinde bulunmanın şehrimizin manevi mimarlarına gönül borcunun ödenmesi olarak görüyoruz.” dedi.  Hasan Yaşar’dan sonra kürsüye gelen Konya İl Müftüsü Şükrü Özbuğday ise konuşmasında; “Konyamızın ruh ikliminin oluşmasında, manevi yapısının oluşmasında büyük katkıları olan Hacıveyiszade Üstadımızı anmanın huzuru içerisindeyiz. Vefatının üzerinden 50 yıl geçmesine rağmen salonun bu denli dolması, Hacıveyiszade Mustafa Efendi’nin ne kadar özlendiğini bir kez daha gösteriyor. Bu akşam Hocamızın rahleyi tedrisinden geçmiş, onun ilminden yararlanmış öğrencilerinden dinleyeceğiz.” dedi. Son olarak kürsüye gelen AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı ise; “ Onlar, bizim kültür dünyamızın mihenk taşlarıdır. Onlar, yaşadıkları dönemde vazifelerini yerine getirdiler. Bugün sadece Türkler değil, tüm dünyanın onlara ihtiyaçları var.” dedi.

 

Protokol konuşmalarından sonra Avukat ve Yazar Mehmet Ali Uz Hacıveyiszade’nin hayatı ve şahsiyetini, Dr. Ahmet Baltacı Hacıveyiszade’nin ahlakı ve sosyal hizmetini, Prof. Dr. Mustafa Uzunpostalcı Hacıveyiszade’yi yeğeni Ali Ulvi Kurucu gözüyle, Prof. Dr. Ali Osman Koçkuzu ise Ziya Efendi ve Hacıveyiszade’yi hazırlayan iklimi anlattılar. Yaklaşık 3 saat süren program protokol üyelerinin konuşmacılara hediye takdimiyle son buldu. 
Anasayfa Makaleler
» Sadrettin Konevi ile...
» Sadreddin Konevi Kim...
» Anadolu’nun Gerçek F...
» Sadrettin Konevi ile...
» Sadrettin Konevi Man...
» Sadrettin-i Konevi K...
» Sadreddin Konevi ve ...
» Bir Düşünce Geleneği...
» İslam Felsefe Gelene...
» Meram İlçesindeki Ta...
Haberler
» MEBKAM Danışma Kurul...
» "Konevi sembol bir ş...
» MEBKAM Danışma Kurul...
» Sadreddin Konevi Pan...
» “Konevi Okumaları” B...
» MEBKAM’dan yeni bir ...
» Hacıveyiszade Mustaf...
» Fahri Kulu Dualarla ...
» Demirli : Konevi kur...
» MEBKAM’da yeni yönet...
Duyurular
» Meram Düşünce Akadem...
Yayınlar
» Sadreddin Konevi...
» Meram Kitabı...
» Mir'atü'l-Arifin (Ar...
» Füsüsu'l Hikem ve Me...
» Konevi Sempozyumu Bi...
» Kırk Hadis Tercümesi...
» Akademik Sayfalar...
Videolar
» Konevi Sohbetleri De...
» Konevi Sohbetlerine ...
» Fatih Sultan Mehmet ...
» MEBKAM Danışma Kurul...
» Konevi hazretleri ha...
» Konevi hazretleri ha...
» Konevi Sohbetleri Ba...
» MEBKAM'da yeni yönet...
» Demirli : Konevi kur...
» Fahri Kulu Dualarla ...
İletişim
İletişim
İletişim Form
İnsan Kaynakları